Xhaka i lumtur pas kalimit në raundin tjetër të Championsit

Xhaka është shprehur i lumtur pas kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Baseli është kualifikuar si i dyti në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, duke e dërguar në Europa League një skuadër si Benfica, ndërsa Manchester United nxori biletën si lider i Grupit A.

Kundër Benficas, ku Baseli fitoi 0:2, luajti edhe shqiptari, Taulant Xhaka, i cili nuk ka se si të mos e shpreh arritjen e madhe me klubin zviceran.

“Krenar me Baselin, shumë i lumtur”, ka shkruar Xhaka në rrjetet sociale.

Për këtë ndeshje ishte i ftuar edhe Albian Ajeti, por nuk luajti për asnjë minutë. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).