Xhaka: “E dinim çfarë duhet të bëjmë dhe ia dolëm”

Xhaka është shprehur i lumtur me arritjen e Arsenalit, që e mposhti 3-0 Rennesin për t’u kualifikuar në çerekfinale të Europa League.

Arsenali kishte humbur 3-1 në ndeshjen e parë në Francë, por përmbysi gjithçka në atë të kthimit në “Emirates” për të fituar 3-0 dhe për t’u kualifikuar në fazën tjetër të Europa League, raporton Gazeta Express.

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka e nisën nga fillimi këtë takim, ky i fundit ka reaguar menjëherë në Instagram pas ndeshjes.

“E dinim çfarë duhet të bëjmë dhe ia dolëm”, shkroi Xhaka, teksa falënderoi tifozët: “faleminderit tifozëve për mbështetjen”.

Arsenali do të mësojë kundërshtarin të premten në shiritin që do të hidhet nga ora 13:00. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).