RCCOLA

Xhaka dhe Gjimshiti kërkojnë kualifikimin historik në UEFA Europa League

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Granit Xhaka me shokë kanë udhëtuar në Londër, ku nga ora 21:00 luajnë ndaj “The Hammers” dhe kërkojnë kualifikimin në gjysmëfinale, shkruan Indeksonline

Leverksueni në ndeshjen e parë mori një rezultat pozitiv, pasi fitoi me shifrat 2:0.

KKGJILAN

Në anën tjetër edhe Berat Gjimshiti me shokë kërkojnë kualifikimn tutje, ku në Bergamo të Italisë presin Liverpoolin.

Skuadra e mbrojtësit shqiptar arriti fitore historike në “Anfield” me rezultatin 3:0./Indeksonline/