Vritet me pesë plumba kosovari në Gjermani

Një i ri 21 vjeçar kosovar është vrarë mbrëmjen e sotme në Gjermani.

Mediat kanë raportuar se kosovari është vrarë me pesë plumba në Kassel të Gjermanisë.

Në lidhje me vrasjen sipas mediave gjermane është arrestuar një 26 vjeçar.

I dyshuari pasi dyshohet se kishte kryer aktin e vrasjes ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Dëshmitarët sipas mediave gjermane kanë ndihmuar në kapjen e të dyshuarit.

Ky i fundit është arrestuar në shtëpnë e tij.

Policia kishte thënë se kosovari dhe i dyshuari shtetas gjerman kishin njohur njëri- tjetrin por ende nuk dihen arsyet se cili ka qenë shkaku i vrasjes, përcjell Albinfo.ch.

Vritet me pesë plumba kosovari në Gjermani

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS