Vritet me pesë plumba kosovari në Gjermani

Një i ri 21 vjeçar kosovar është vrarë mbrëmjen e sotme në Gjermani.

Mediat kanë raportuar se kosovari është vrarë me pesë plumba në Kassel të Gjermanisë.

Në lidhje me vrasjen sipas mediave gjermane është arrestuar një 26 vjeçar.

I dyshuari pasi dyshohet se kishte kryer aktin e vrasjes ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Dëshmitarët sipas mediave gjermane kanë ndihmuar në kapjen e të dyshuarit.

Ky i fundit është arrestuar në shtëpnë e tij.

Policia kishte thënë se kosovari dhe i dyshuari shtetas gjerman kishin njohur njëri- tjetrin por ende nuk dihen arsyet se cili ka qenë shkaku i vrasjes, përcjell Albinfo.ch.

Vritet me pesë plumba kosovari në Gjermani

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).