Vrau gruan me çekiç, shqiptari pranon krimin pas vetëdorëzimit

Zbardhen detaje nga krimi i rëndë në Itali. A.M., shqiptari i arrestuar për vrasjen e gruas së tij rumune A.E., gjatë marrjes në pyetje prej më shumë se 5 orësh, pasi u vetëdorëzua, pranoi se e kishte vrarë me një çekiç që e përdorte në ndërtim, ku ai dhe punonte, përcjell albinfo.ch.

Mediat italiane raportojnë se ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një sherri mes tyre. A.M. e ka goditur dy herë me çekiç në kokë gruan, duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse.

Dy vjet më parë, A.E. kishte denoncuar Avniun për keqtrajtim dhe ky i fundit ishte dënuar. Por, gjërat mes tyre ishin qetësuar, derisa ndodhi ngjarja e rëndë.

Policia tani është në kërkim të çekiçit që A.M. tha se e hodhi në një kosh plehrash.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS