RCCOLA

Vranët, shi e shkarkime rrufesh

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe sot do të mbajë mot i vranët dhe me shi.

IHK njofton se shkarkime rrufesh në shumë zona parashihen gati çdo ditë, por nuk përjashtohen mundësitë që në zona të izoluara të bie breshër, si pasojë e ndryshimeve termike dhe barike.

Mobi Casa

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtime i verilindjes dhe jugperëndimit. /Telegrafi/