ARKATANA

Vranët dhe shi, temperaturat deri 21 gradë

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me shi.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11 dhe 13 gradë, ndërsa maksimalet e ditës do të jenë nga 19 deri 21 gradë Celsius.

Fundamenti

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë. /Telegrafi/