Vranët dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

IHK njofton se të shtunën në fushat termike parashihet rënie të lehta.

Ndërkaq, për të dielën IHK njofton se do të jetë më e ftohët dhe temperaturat do të zbresin për 4-5 gradë Celsius.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS