Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu.

IHK njofton se në fushat termike parashihet të ketë rënie në të dy vlerat ekstreme.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS