Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me shi.

IHK njofton se temperaturat minimale do të shënojnë vlera pozitive, ndërsa maksimalet e ditës do të shënojnë ulje në krahasim me ditën e martë.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 dhe 5 gradë, ndërsa maksimalet e ditës nga 10 deri në 12 gradë Celsius.

Sasitë e reshjeve të fundit ishin nga 4 deri 70 l/m2 në rrafshin e Dukagjinit, derisa të njëjtat në rrafshin e Kosovës kanë variuar nga 5 deri 43 l/m2. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS