Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe riga shiu, ndërkaq temperaturat mbeten tipike dimërore, me vlera të ulëta në të dy ekstremet.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin në -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të jenë nga 3-5 gradë.

Gjatë këtyre ditëve do të ketë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehtë dhe lokalisht mesatare deri e fortë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS