ARKATANA

Vranët dhe me shi

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat parashihen të sjellin riga shiu.

Uji Dea

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-10m/s. /Telegrafi/