Vranët dhe me diell, temperaturat shënojnë rritje

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell.

IHK njofton se temperaturat do të shënojnë rritje në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 dhe 4 gradë, ndërsa maksimalet do të lëvizin ndërmjet 14 dhe 17 gradë Celsius.

Gjatë kësaj jave parashihet të fryjë erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS