Fundamenti

Vranët dhe me diell

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

IHK njofton se vende-vende mund të ketë riga lokale shiu.

Uji Dea

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/