Vranësira dhe diell, priten edhe riga lokale shiu

Sot mbi vendin tonë do të mbaj mot i vranët por me intervale me diell.

Gjatë ditës pritet të ketë edhe riga lokale shiu. Temperaturat do të shënojnë një rënie të lehtë.

Minimalja e ditës do të jetë 2 gradë Celsius, ndërkaq maksimalja do të arrij në 7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga veriu e verilindja me shpejtësi 3-7m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS