Mobi Casa

Vranësira dhe diell – priten edhe reshje të pakta shiu

/ 1 minutë lexim

Sot mbi vendin tonë parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku priten kohë pas kohe lokalisht reshje të pakta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15°C.

Uji Dea

Era do fryjë nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë lokalisht e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h. /Telegrafi/