Von Cramon: Qytetarët e Kosovës e kanë merituar liberalizimin e vizave qe një kohë të gjatë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se se qytetarët e Kosovës kanë merituar liberalizimin e vizave për një kohë të gjatë.

“Qytetarët e Kosovës e meritojnë liberalizimin e vizave qe një kohë të gjatë”, ka shkruar Cramon në Twitter.Cramon shtoi se bindjen e Këshilli i Bashkimit Evropian dh nga Parlamenti Evropian do të marrin një veprim sa më shpejt që të jetë e mundur.“Ne jemi të bindur se negociatat ndërmjet Këshillit të Evropës dhe Parlamentit Evropian si bashkë-ligjvënës do të jenë të shpejta dhe do të çojnë në miratim sa më shpejt të jetë e mundur”, ka shkruar Viola von Cramon.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS