Volejbollistet e Dritës të pandalshme kalojnë në finale të Play Off-it

Gjilan – Volejbollistet e Dritës në gjysmëfinale të Play-off-it të volejbollit të Kosovës, me plot meritë mposhtë skuadrën nga kryeqyteti Uni. AAB me rezultat 1-3 me seta (26-28, 25-21, 17-25 dhe 10-25)

Volejbollistet e Dritës në ndeshjen e parë skuadrën nga Prishtina në Gjilan e patën mposhtur me rezultat (3-0).

Gjatë gjithë takimit vashat e Dritës treguan se janë të pakonkurencë në volejbollin e Kosovës duke dëshmuar se është një skuadër e madhe që ja kanë shumë lakmi shum skuadra tjera Kosovare.

Volejbollistet e Dritës vetëm në setin e dytë për pak qaste humbën freskinë duke e humbur këtë setë me rezultat (25-21), ky ishte seti i katër që humbën gjilanaset gjatë tërë edicionit të garave.

Në tre setet volejbollistet e Dritës treguan lojë spektakulare duke mos i dhënë asnjë mundësi skuadrës së ABB-së që të bëjnë diçka më tepër në këtë takim.

Në setin e katërt volejbollistet e Dritës dëshmuan kualitete të larta duke i dërmuar kundërshtaret në çdo aspekt si në pasime, gjuajtje e servime.

Në finale vashat e Dritës do ta presin fituesen në mes Skenderajit dhe Kastriotit ndërsa rezultati në mes këtyre dy klubeve është 1-1 ndeshja e radhës në mes këtyre dy klubeve zhvillohet në Skenderaj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).