Vojvoda vazhdon shkëlqimin në Serie A, asiston dhe vlerësohet lartë pas ndeshjes me Sassuolon

Mërgim Vojvoda ka qenë pjesë e skuadrës së Torinos për 62-të minuta në barazimin e arritur në udhëtim ndaj Sassuolës 3-3.

Madje, reprezentuesi i Kosovës ka asistuar në golin e parë të torinezëve në minutën e 33-të të ndeshjes, teksa Karol Linetty realizoi në portën e Andrea Consigli për 0-1.

Paraprakisht Vojvoda u ndëshkua me karton të verdhë, derisa e braktisi fushën 30 minuta para fundit të ndeshjes, pasi që u zëvendësua nga Wilfried Singo.

Pas përfundimit të ndeshjes Vojvoda u notua me notën 7.4 dhe vetëm futbollisti Andrea Belotti ishte më i notuar se ai me 8.8.

Kjo ishte pika e parë për Torinon këtë edicion nga katër ndeshjet e zhvilluara, ndërkohë e 11-ta për Sassuolën që ndodhet në pozitën e dytë të renditjes tabelare në Serie A.

Sa i përket Vojvodës, asistimi i sotëm ishte i treti në Serie A këtë edicion.

Reprezetneusi kosovar është adaptuar mjaftë mirë në futbollin italian dhe tanimë është bërë një titullar i rregullt te Torino. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).