Vojvoda pritet të startojë ndaj Fiorentinas

Futbollisti kosovar, Mërgim Vojvoda pritet që të jetë startues në ndeshjen mes Torinos dhe Fiorentinas, e fundit për xhiron e 21-të në Serie A.

Torino që nuk ka treguar paraqitje të mira këtë sezon do të përballet me Fiorentinan që kërkon një vend në garat evropiane.

Ekipi ku luan Vojvoda, Torino momentalisht gjendet në vendin e 13-të me 25 pikë, kurse Fiorentina gjendet në vendin e gjashtë me 32 pikë, shkruan Gazeta Express.

E mbrojtësi kosovar nga mediat italiane projektohet si startues edhe në këtë ndeshje, por ai pritet të luajë në krahun e majtë, siç ka bërë në ndeshjet e fundit. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS