Vlora Imeri, gjilanasja që po e përmirëson imazhin e Kosovës në zemrën e mërgatës shqiptare – Zvicër

Gjilan – Deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi i është gëzuar suksesit të Vlora Imerit për të cilën thotë se po e bën krenare Kosovën dhe Gjilanin. Vlora më bën shumë përshtypje edhe për artin që krijon: kreative, e thellë, unike, e ndjeshme dhe universale! Shembulli i saj duhet të ndiqet dhe të jetë inspirim ka shkruar deputetja Bunjaku.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Valentina Bunjaku Rexhepi i është gëzuar suksesit të Vlora Imerit e cila po e promovon në Zvicër mërgatën shqiptare.

Postimi i plotë i deputetes Bunjaku

Krenare me Vlora Imerin
Vlora Imeri po e bën krenare Kosovën, Gjilanin dhe mua! Vlora, ka pasur gjithmonë veçantinë, përkushtimin dhe talentin e vet në artet pamore dhe kudo tjetër! Artistja Imeri së fundi po promovon shumë kode tematike nga Kosova përmes fotografive e instalacioneve, në shumë institucione relevante kulturore të Zvicrës! Si aktiviste politike për shumë vjet, drejtuese e Forumit të Gruas së LDK-së në Gjilan dhe ish-kryesuese e Kuvendit Komunal, zemra më bëhet mal kur arrijnë vajzat e gratë e Kosovës, majet e suksesit, e lëre më si Vlora, e cila po përmirëson imazhin e Kosovës në zemrën e mërgatës shqiptare – Zvicër! Vlora më bën shumë përshtypje edhe për artin që krijon: kreative, e thellë, unike, e ndjeshme dhe universale! Shembulli i saj duhet të ndiqet dhe të jetë inspirim ka shkruar deputetja Bunjaku Rexhepi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).