Vllaznia e Pozheranit sjell futbollistin Omar Waleid Belal nga Australia

Vllaznia e Pozheranit e cila bën gara në Ligën e Parë –B, është përforcuar me futbollistin me origjinë Egjiptiane por i lindur në Australi, Omar Waleid Belal i cili një kohë ishte pjesë në akademinë CREST-smd Liverpul.

Belal një kohë ka djersitur fanellën e skuadrës spanjolle AD Merida. 20 vjeqari Omar Waleid Belal do të jetë për 6 muaj tek skuadra e Vllaznisë ku do të jep kontributin e tij.

Belal luan në rolin e qendërmbrojtësit me gjatësinë e tij, 1,87cm, ndërsa arma kryesore e tij janë goditjet me kokë e poashtu luan edhe me dy këmbët njësoj.

Futbollisti 20 vjeçar Omar Waleid Belal është mjaft i kënaqur me mikpritjen të cilën krerët e klubit të Vllaznisë e kanë shfaqur. “Jam shumë i kënaqur me njerëzit e Kosovës, janë të gjithë të mrekullueshëm, poashtu mikpritje të ngrohtë më kanë bërë edhe në klub dhe secili në mënyrë të vet po më ndihmojnë, të gjithë janë të mrekullueshëm. Unë do të jap maksimumin për ngjyrat e klubit që të arrijmë rezultate të mira e poashtu po mësojë edhe kulturën e qytetarëve të Kosovës, në përgjithësi jam shumë i lumtur që jam në këtë mes me këta njerëz të mirë”, ka thënë Belal.

Vllaznia e Pozheranit nga 16 javët e zhvilluara ka arritur 2 fitore, 4 barazime e 6 humbje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS