Mobi Casa

Vllasi thotë se Kurti bëri gabim që nuk u takua me Vuçiqin

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Avokati dhe njohësi i çështjeve politike, Azem Vllasi, ka thënë se se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që nuk është takuar me Vuçiqin në ndërmjetësimin e Borrell dhe Lajçak.

Ai ka thënë se Borrell e lë fajtore Kosovës dhe kjo nuk do duhej të ndodhte.

Sipas tij, Kurti është dashur në takim te ja thotë Vuçiqit kërkesat e tij të paraqitura.

ARKATANA

“Kurti ka gabuar që nuk është takuar me Vuçiqin, sepse nga Borrell u tha se pala kosovare nuk ishte e gatshme. Dialogu ka kuptim vetëm nëse është për normalizimin e raporteve dhe nëse përfundon me një marrëveshje dhe nuk ka marrëveshje finale pa njohje reciproke”, ka thënë ai në Tëvë1.

Vllasi ka thënë se nga ky takim nuk kanë pas pritje as Borrell e Lajçak, vetëm se e kanë përmbushur agjendën e tyre.