Vlerësohet e mirë situata në komunën e Vitisë, mbeten shqetësuese rastet e vjedhjeve

Viti – Ekipi Veprues për Siguri në Bashkësi, ka mbajtur mbledhjen e parë për këtë vit, me që rast është shqyrtuar gjendja e sigurisë në komunën e Vitisë, e cila u vlerësua stabile dhe e mirë, me disa përjashtime që kanë të bëjnë me rastet e vjedhjeve.

Gjithashtu u fol edhe për vërshimet e fundit në Viti dhe përkushtimin e Institucioneve komunale për tu dal në ndihmë qytetarëve.

EVSB në këtë takim ka apeluar te qytetaret e Komunës së Vitisë, mos të hedhin shishe plastike apo gjë sende tjera, siç janë materialet e ngurta etj, sepse gjatë reshjeve dhe vërshimeve, pasojat po i bartin qytetarët e kësaj komune./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).