Eko Higjiena

Vlerësimi për Berat Gjimshitin dhe të tjerët, Marsille 1-1 Atalanta

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Ndeshja e parë gjysmëfinale në Ligën e Evropës mes Marseilles dhe Atalantas është mbyllur në barazim me rezultat 1-1.

Gianluca Scamacca shënoi për italianët, ndërsa Chancel Mbemba për francezët barazoi shifrat.

Dy shënuesit e golave Scamacca dhe Mbemba ishin më të mirët me notën 7.4.

Berat Gjimshiti për paraqitjen e sotme me notën 6.8.

Uji Dea

Lojtari më i dobët në fushë nga dy skuadrat ishte Luis Enrique i Marsielle me notën 6.4

Notat e lojtarëve të Marsilles dhe Atalanta

Olympique de Marseille – Atalanta Live Score
/Telegrafi/