Vlera e kombëtares së Kosovës është 13 milionë euro më e madhe se e Bullgarisë

Futbollistët kosovarë vazhdimisht po avancohen në tregun ndërkombëtarë të futbollit.

Paraqitja e mirë nëpër klube po bën që të rritet vlera e tyre, sidomos e mesfushorëve dhe sulmuesve.

Sipas faqës së specializuar për transferime, “Transfermarkt” vlera e ekipit të Kosovës, aktualisht është 44, 45 milionë euro, ndërsa e Bullgarisë 31,02 milionë euro, shkruan Indeksonline.

3 futbollistët më të shtrenjtë të “Dardanëve” janë, Milot Rashica, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).