Vjollca Luka – krenaria e muzikës shkodrane

Në çdo paraqitje të saj publike, nuk harron ta përmend vendlindjen e saj Shkodrën e dashur, aty ku morri hapat e parë të muzikës, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Fjala është për këngëtaren e njohur Vjollca Luka, e cila me jaret shkodrane e ka dëshmuar vetën se është interpretuese e zonja, por nuk mbetet prapa as me paraqitjet e saja, saqë lirshëm mund të themi se ajo është Krenaria e muzikës shkodrane.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).