Vjollca Buqaj ua uron Festën e ‘Kurban Bajramit’

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Vjollca Buqaj, me rastin e festës së “Kurban Bajramit”, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Përmes profilit të saj, ajo ka shkruar: “Të gjithë besimtarëve muslimanë, Gëzuar dhe me fat,festa e Kurban Bajramit!”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).