Vjollca Buqaj shkëlqen me veshje tradicionale

Këngëtarja e njohur Vjollca Buqaj nga fillimi i karrierës i ka kushtuar tejet rëndësi paraqitjeve të saja skenike, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Përkrahjen e ka pasur edhe nga bashkëshorti Naimi dhe fëmijët e tyre, por edhe nga publiku shqiptar ka pasur respekt të ndërsjellë.

Së fundmi, Vjollca ka shkëlqyer me veshjen tradicionale me të cilin është paraqitur në një projekt muzikor.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).