Vjen edhe reagimi i Shkurte Fejzës për tërmetin

Më 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të rihterit i cili mori jetën e shumë personave, ndërsa shkatërroi vendbanimet e tyre.

Për t’iu dalë në ndihmë banorëve të Shqipërisë, janë mobilizuar edhe qytetarët e Kosovës, në mesin e tyre edhe disa artistë.

Këngëtarja Shkurte Fejza, përmes një videoje tregoi se dje vizitoi Thumanën dhe ndihmoi qytetarët e atij vendi.

Për ndryshe, shumë vullnetarë ende janë duke vazhduar të dërgojnë ndihma për të prekurit nga tërmeti.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS