Vjedhje të rënda dhe sulm fizik në Kamenicë dhe Artanë

Kamenicë – Ankuesi mashkull shqiptar ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull shqiptar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse rasti në shkon procedurë të rregullt.

Kurse në Novobërdë dhe Kamenicë kanë ndodhur dy vjedhje të rënda. Ankuesi mashkull serb ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë hyrë në stallën e tij dhe ia kanë vjedhur një dem (bik).

Kurse në Kamenicë ankuesi tjetër mashkull shqiptar ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë hyrë me forcë brenda objektit dhe kanë vjedhur disa dokumente. Nuk raportohet për të arrestuar njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).