Uji Dea

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gjilan, me forcë merret pajisja e kamerave të sigurisë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Është raportuar se në objektin fetar (xhami) mungon një DRW- pajisje elektronike e kamerave të sigurisë. Dera e dhomës ku ka qenë e vendosur DRW ka qenë e mbyllur me qelës dhe e njëjta dyshohet se është hapur me forcë.

Fidanishtja

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. Rasti duke u hetuar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/