Vjedhje e rëndë në Artanë, në Gjilan kapen substanca narkotike

Gjilan – Në fshatin Kufcë, të Novobërdës ankuesi mashkull shqiptar ka informuar se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur para të gatshme dhe një kompjuter.

Kurse në fshatin Livoç i Ulët, në Gjilan është raportuar se i dyshuari mashkull shqiptar në rrjetet sociale kishte postuar armë zjarri. Gjatë kontrollit në një motel te i njëjti, është gjetur një sasi, substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 2.9 gramë ndërsa arma e postuar nuk është gjetur.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).