Vitia vazhdon me aksione të pastrimit

Viti – Sot me nismën e Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka filluar një aksion për pastrimin e hapësirës prapa Shtëpisë së Kulturës “Gursel e Bajram Sylejmani“ në Viti.

Këtij aksioni përveç zyrtarëve komunal ju janë bashkangjitur edhe vullnetarë të shumtë të cilët kanë mirëpritur rregullimin e kësaj hapësire.

E kryetari Haliti bëri me dije se kjo hapësirë do të shndërrohet shumë shpejt në një park të bukur i cili do të shfrytëzohet nga të gjithë qytetarët. “Po vazhdojmë në krijimin e hapësirave të gjelbërta për qytetarët tanë. Kemi punuar në shumë lokalitete duke i kthyer nga deponitë e mbeturinave në hapësira gjelbëruese e parqe për të gjithë qytetarët, edhe në këtë pjesë të qytetit ne do ta shndërrojmë në një park të bukur për të gjithë”, u shpreh Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).