Vitia nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Iniciativën për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës

Viti – Në marrëveshjen e nënshkruar nga kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe Zenel Bunjaku drejtor ekzekutiv i Iniciativës për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës (IADK), pajtohen të rregullojnë një bashkëpunim të afërt me qëllim të ruajtjes së vazhdimësisë së projekteve bujqësore të realizuara nga “IADK”-ja në Komunën e Vitisë.

Kjo marrëveshje bashkëpunimi ka për qëllim të përshkruajë bashkëpunimin në mes të “IADK”-se dhe “Komunës së Vitisë” gjatë periudhës 2019-2020, bazuar në implementimi e projektit “Përkrahja e grave dhe vajzave në fuqizimin ekonomik përmes vetëpunësimit dhe ngritjeve të kapaciteteve profesionale të tyre, financuar nga UNDP dhe implementuar nga IADK, ndërsa projekti do të ketë shtrirje në Komunë e Vitisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).