Vitia në mesin e tri komunave më të mira për ambient përkrahës të zhvillimit të bizneseve

Viti – Në bazë të një studimit “Indeksi i Konkurrueshmërisë së Komunave” (MCI) nga USAID-i, që përfshin 38 komuna të Republikës së Kosovës, komuna e Vitisë është vlerësuar ndër tri komunat më të mira në nivel vendi sa i përket ambientit përkrahës për zhvillim të bizneseve.

Gjetjet janë bazuar në anketën e bërë me 3337 biznese nga të gjitha komunat. Vlen të theksohet se komuna e Vitisë, ditë më parë është vlerësuar edhe si komuna më e dalluar sa i përket raportit të auditorit gjeneral, kurse kryetari i komunës Sokol Haliti, prinë sa i përket realizimit të premtimeve në nivel vendi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).