Vitia me homazhe shënojnë Epopenë e UÇK-së

Viti – Me rastin e 22 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, respektivisht Epopesë së lavdishme të UÇK-së, institucionet komunale të Vitisë në krye me kryetarin Sokol Haliti, Kryesuesin e Kuvendit Komunal, Naim Pira dhe të tjerë kanë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Viti.

Gjithashtu homazhe kanë bërë edhe përfaqësues të Organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, policisë së Kosovës, Forcës së Sigurisë së Kosovës, subjekteve politike etj.

Ata kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh tek kompleksi i vëllezërve dëshmorë, Gursel e Bajram Sylejmani në fshatin Sadovinë të Jerlive të Vitisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).