Vitia ka ndarë 3000€ për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, dhe 1000€ euro janë ndarë për familjen Abazi nga Livoqi i Gjilanit

Viti – Kuvendi Komunal i Vitisë, ka mbajtur sot një seancë të jashtëzakonshme dhe ka vendosur që 4000€ të ju ndahen si ndihmë financiare për të ndihmuar familjet të prekur nga dëmet që janë shkaktuar nga tërmeti në Shqipëri. Konkretisht pas diskutimeve nga këshilltarët e Kuvendit Komunal të Vitisë, u bë me dije se 3000 euro do të ju dedikohen familjeve të prekura nga tërmeti në Shqipëri kurse 1000 euro do të ju ndahen familjes Abazi nga Livoqi i Gjilanit pasi që vëllezërit Shemsedin dhe Isa Abazin, humbën jetën në tërmetin e 26 nëntorit të këtij viti në Shqipëri.

Përndryshe kjo seancë e jashtëzakonshme është thirrur me propozimin e Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe është përkrahur fuqishëm nga këshilltarët e Kuvendit Komunal të Vitisë dhe atë pa dallim partie./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).