Vitia dhe Fondacioni Kosovë – Luksemburg vazhdojnë bashkëpunimin e mëtejmë në realizim të projekteve

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur sot në një takim udhëheqësit e Fondacionit Kosovë-Luksemburg, me të cilët ka biseduar rreth vazhdimit të projekteve, si dhe planifikimin e tyre për vitet në vijim.

Haliti dhe drejtori menaxhues i Fondacionit Kosovë-Luksemburg, Fisnik Beqiri, kanë nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi për ndryshimin e kohëzgjatjes së marrëveshjes nga 31 dhjetori 2019 deri më 31 dhjetor 2020.

Haliti, në emër të Institucioneve komunale të Vitisë, ka falënderuar përfaqësuesit e këtij fondacioni për kontributin dhe bashkëpunimin tejet të mirë që kanë pasur, në realizim të projekteve të deritanishme, si dhe ka premtuar se do të vazhdoj bashkëpunimin edhe më tej./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).