Vitia dhe Caritasi Zviceran arrijnë marrëveshje në fushën e edukimit dhe arsimit

Viti – Komuna e Vitisë dhe Caritasi Zviceran kanë arritur një marrëveshje me të cilën pritet që të bëhet renovimi i dy klasave parashkollore në këtë komunë.

Gjithashtu marrëveshja që është nënshkruar të martën nga zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu, Drejtori i Arsimit, Basri Aliu dhe nga përfaqësuesi i Caritiasit Zviceran për Kosovë, Kreshnik Basha parasheh edhe trajnime për profesionale për edukatorët kësaj komune.

Me këtë rast zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu falënderoj Caritasin Zviceran për mbështetjen e vazhdueshme dhe theksoj se me këtë marrëveshje në veçanti do të përfitojnë gjeneratat e reja të cilat janë e tashmja dhe e ardhmja e këtij vendi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).