Villarreal 2-1 Dinamo Zagreb, notat e lojtarëve: Ademi prej më të mirëve tek kroatët

Villarreali ka arritur të shënojë fitore ndaj Dinamo Zagrebit edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale me rezultat 2-1.

Spanjollët kishin arritur të fitonin edhe në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Maksimir’ me rezultat 1-0.

Paco Alcacer dhe Gerard Moreno i shënuan golat për Villarrealin, ndërsa golin e vetëm për kroatët e shënoi Mislav Orsic.

Samuel Chukueze doli si lojtari më i mirë i takimit me notën 8.1.

Arijan Ademi që luajti 90 minuta u vlerësua me notën 7.0 prej më të mirëve të Dinamo.

Notat e lojtarëve të Villarreal dhe Dinamo Zagreb. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS