Vetura godet nga mbrapa këmbësoren, dërgohet në spital

Gjilan – Në rrugën “Mulla Idrizi” në Gjilan, është raportuar se ka ndodhur aksident trafiku në mes të një veture me targa vendore, me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe viktimës (këmbësores) femër kosovare.

Deri te aksidenti ka ardhur përderisa vetura ka qenë duke lëvizur mbrapa, me ç‘rast e ka goditur këmbësoren duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore për çka mbetet në trajtim mjekësor në spitalin e Gjilanit.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS