Veton Surroi mbetet pa tekst, ky është reagimi i tij për aktgjykimin

Publicisti dhe shkrimtari, Veton Surroi, nuk ka pasur ndonjë koment apo analizë për atë se çfarë ka konstatuar Gjykata Kushtetuese në aktgjykimin e djeshëm rreth ankesës së Vetëvendosjes për Dekretin e presidentit Hashim Thaçi për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër.

Surroi ka zgjedhur një thënie të Pablo Nerudës për të komentuar gjithë situatën dhe zhvillimet aktuale politike.

“Mund t’i presin të gjitha lulet, por nuk mund ta ndalin kurrë pranverën”, ka shkruar Surroi duke cituar Pablo Nerudën.

Gjykata Kushtetuese dje i ka dhënë dritën e gjelbër dekretit të presidentit Hashim Thaçi për nominimin e Avdullah Hotit të LDK’së për kryeministër. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).