Vetëvendosje: Shqetësimet tona për shkëmbim territoresh u vërtetuan

Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se dyshimet e tyre që i kishin ngritur për një marrëveshje që do të përfshinte shkëmbimin e territoreve, u vertetuan nga zyrtarë në SHBA.

Vetëvendosje përmes një video të publikuar ka përmbledhur deklaratat në lidhje me shkëmbim të territoreve, ku sipas tyre, ata që i kanë akuzuar për paranojë i kanë shërbyer kësaj marrëveshje.

“Shqetësimi që ka ngritur Lëvizja VETËVENDOSJE! për marrëveshjen e fshehtë mes Thaçit dhe Vuçiqit, u vërtetua këto ditë edhe nga deklaratat e zyrtarëve në ShBA. Partitë e PLAN-it na akuzonin për paranojë, por vetë nuk është se thjeshtë janë naiv por qëndrojnë pas këtij presidenti të cilin e votuan dhe të cilit i shërbejnë”, thuhet në reagimin e Lëvizjës Vetëvendosje./Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).