Vetëm një gotë lëng si ky pastron arteriet dhe parandalon sëmundjet e rënda

Përparësitë e këtij lëngut vijnë në kombinim me tre përbërës. Ju sjellim këtë pije natyrale, me prejardhje nga Gjermania e vjetër.

Vetitë shëruese: – Rregullon nivelin e yndyrës në gjak; – Parandalon dhe shëron bllokimin e arterieve; – Parandalon dhe shëron infeksionet dhe ftohjet; – Forcon sistemin imun; – Pastron mëlçinë; – Parandalon lodhjen. Përbërësit: – 4 limonë me lëvore; – 4 thelpinj të hudhrës; – 1 rrënjë xhenxhefili (3-4 cm); – 2 litra ujë të pastër. Udhëzimet: Pastroni limonët dhe i preni në copëza. Qëroni hudhrat dhe bashkë me limonët dhe xhenxhefilin i përzieni në blender. Përzierjen e derdhni në një enë. Shtoni 2 litra ujë dhe e valoni derisa të arrijë pikën e valimit. E lini të pushojë dhe të ftohet. E kulloni dhe e vendosni nëpër shishe. Pini nga një gotë çdo ditë, së paku 2 orë para shujtave, ose në lukth të thatë. Kura e shërimit zgjat tre javë, duke e konsumuar çdo ditë nga një gotë, më pas bëni pauzë një javë.

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).