RCCOLA

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Vedat Muriqi ka vazhduar shkëlqimin në La Liga, teksa ka realizuar gol në sfidën Cadiz – Mallorca.

Vetëm 12 minuta iu deshën sulmuesit kosovar për të realizuar gol në këtë sfidë.

Mobi Casa

Muriqi u asistua bukur nga Valjent dhe realizoi për t’i dhënë epërsinë e hershme Mallorcas 0-1.

Për reprezentuesin kosovar ky ishte goli i gjashtë këtë kampionat, derisa ka edhe dy asistime. /Telegrafi/