Vet aksident me fatalitet në Kllokot

Gjilan – Ju njoftojmë se mbrëmë me datën 27.05.2022 rreth orës 22:45, në magjistralen Kllokot – Viti, Policia e Kosovës në Gjilan e ka pranuar informatën për një rast vet aksident trafiku me lëndime, të rënda të një motoçiklete.

Njësitë policore kanë dal në vend të ngjarjes se bashku me ndihmën e shpejte. Viktima është dërguar urgjent në Qendrën e Emergjente në Gjilan, ku edhe përkundër ofrimit të ndihmës mjeku ka konstatuar se viktima shqiptar shtetas i Kosovës (1993) ka nderru jetë si pas e lëndimeve të pësuara në vetaksident. Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka ardhur që trupi të dërgohet në obduksion. Hetuesit e policisë së Kosovës njësiti i trafikut rrugor janë duke i hetuar shkaqet dhe rrethanat se si ka ndodhë vetsksidenti njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS