Veseli rinovon kontratën me Empolin

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Frederic Veseli ka nënshkruar kontratën e re me klubin italian, Empolin.

Veseli është duke shkëlqyer me fanellën e Empolit në këtë sezon në Serie A.

Paraqitjet e tij të mira kanë bindur drejtuesit e klubit italian për t’i ofruar rinovimin e kontratës mbrojtësit shqiptar.

Sipas mediave italiane tashmë ka ardhur edhe marrëveshje mes palëve për rinovimin e saj.

Mediumi italian Calciomercato shkruan se drejtuesit e Empolit dhe agjenti Giuffredi kanë arritur tashmë marrëveshje.

Frederik Veseli (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Kjo marrëveshje do ta mbaj Veselin pjesë të Empolit deri në qershor të vitit 2022.

Ndryshe, Veseli deri më tani ka zhvilluar nëntë paraqitje në këtë sezon me Empolin, duke qenë njëri nga lojtarët kryesorë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).