Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim.

“Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së vet. Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që opozita dhe pozita kanë kërkuar. Kam një mesazh për partitë opozitare ‘nuk mund te jetë Kosova fushëbetejë për pushtet. Më e rëndësishme është e ardhmja se çdo kolltuk’”, tha ai, transmeton Telegrafi.

Veseli po ashtu u bëri thirrje partisë opozitare si LDK dhe VV, që të jenë pjesë e një rezolute të përbashkët. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).