Veseli mund të largohet nga Empoli, shumë oferta në drejtim të tij

Frederik Veseli edicionin e shkuar zhvilluan futboll të bukur, por Empoli nuk ia arriti të mbijetonte në Serie A.

Mbrojtësi i kombëtares ka edhe dy vite kontratë me klubin, por e ardhmja e tij mund të jetë jashtë Italisë.

Pianetaempoli.it raporton se në adresë të 26-vjeçarit kanë ardhur oferta të ndryshme nga jashtë vendit.

Drejtuesit e Empolit kanë vendosur ta shesin lojtarin që luanë në të gjitha rolet e repartit mbrojtës, por janë duke e vlerësuar ofertën më të mirë.

Veseli ka 20 ndeshje me kombëtaren kuqezi dhe është pjesë e Empolit prej gushtit të vitit 2016. Ai kishte ardhur nga Lugano. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).